[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Test category » Metin2 Új cuccok 2010-2011 » Item frissítés.Avagy pontosan hogyan rakjunk be új dolgokat (Item frissítés.Avagy pontosan hogyan rakjunk be új dolgokat)
Item frissítés.Avagy pontosan hogyan rakjunk be új dolgokat
BajnokManDátum: Csütörtök, 2012-05-17, 6.35.54 | Üzenet # 1
Admin
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 318
Hírnév: 6
Helyzet: Offline
Sziasztok!Mostanában rengetegen nyaggattatok ezzel, úgyhogy leírom, pontosan mit, hogyan, hova rakjunk. A témát még később lehet, hogy frissítem.Nem akarom az írásokat máshol látni. Se itt, más threadjében, se más fórumon, se a saját oldaladon, azt meg főleg nem, hogy a saját neveddel ellátva.

Fegyverek, vértek berakása.

Általában ha letöltötök egy fájlt, kell legyen client-, és serverside része is.
Kezdjük a serverside-dal.
Amiket navicatbe, console-ba berakunk, azokat a kódokat query-nek nevezzük.Kb így néz ki egy query:
Idézet

INSERT INTO `item_proto` VALUES ('41010', 0xC8B2BBF3F6DBC0FCB0A9, 0x4C657669732052FC7374756E67, '2', '0', '0', '2', '56', '1', '1', '', '0', '0', '0', '0', '0', '15', '1', '50', '0', '0', '8', '10', '37', '20', '0', '0', '0', '350', '0', '32', '0', '0', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '100', '3', '0');

Ezeket csak be kell másolni úgy, ahogy van, és resi után használhatóak is lesznek azok az itemek.
Ezzel a szerverrész le is van tudva.

Jön a clientside.

A kliensben is van item_proto, méghozzá a locale.epk-n belül, amit FR-rel tudok kicsomagolni.
Idézet

Az FR mappát rakd a C meghajtóra. Másold be azt a 2 fájlt az FR mappába, amit ki szeretnél csomagolni (az eix és epk is kell) A 2db .xml fájl elejét nevezd át arra, amit beraktál. Tehát ha pl a root.eix és root.epk-t akarod kicsomagolni, akkor a 2 .xml fájl neve: root_ex.xml és root_pack.xml kell hogy legyen. Utána a root_ex.xml-t nyisd meg notepad++al vagy notepad2-vel. Keresd meg benne ezt a sort: És írd át erre: Tehát csak azon a 2 helyen kellett kicserélni a fájl nevét. Ezután indítsd el a parancssort (futtatás -> cmd), és írd be a következőt: CD C:\FR Nyomj egy entert. Utána ki fogja ezt írni: C:\FR> Most írd be, hogy m2 root_ex.xml Ezzel kiadtad a parancsot, hogy kicsomagolja a fájlokat, amiket ezután a Source mappában találsz meg, és tudsz módosítani. Ha vissza akarod csomagolni, csak nyomj megin egy entert, és írd be ezt: m2 root_pack.xml Ez lehet hogy kicsit tovább fog tartani. A kész fájlokat csak vissza kell másolnod a kliensbe és kész.

De az is elég, ha simán az XML-t ráhúzod az m2-re. Egyszerűbb.A kliens item_protot a Easy file extractor by Eddy-vel tudod szerkeszteni, de én nem ajánlom, használjatok inkább FA-t, de az kicsit bonyolultabb. Leírás az Easy-hez:
Idézet

okszor probléma, ha egy fegyvernek, vagy bármilyen tárgynak a sebzésein, értékein változtattok, egyik kliens sem írja helyesen. Az méginkább ciki, ha a szerónak a saját kliense sem írja ki rendesen. Itt a megoldás Először is töltsd le ezt a kis programot:http://data.hu/get/2555773/Easy_File_Extract0r_by_Eddy_4_epvp.exe.html Csomagold ki, és rakd bele egy mappába. Rakd bele a mappába a kliensben lévő item_protot (locale->de mappa). Indítsd el a programot. Rögtön a középső, "item_proto" fülön fog megnyílni. Az első sorban ezt látod: File: item_proto, mellette egy extract gomb. Katt rá. Most létrehozott a mappában egy item_proto_dump.xml nevű filet. Ezt nyisd meg notepad++al vagy notepad2-vel. Itt látod a cuccok listáját. Írd át őket úgy, ahogy a Navicatedben lévő item_protoban van. Ha kész, mentsd el. Utána indítsd el megint a progit, és a második sorban levő "Pack" gombra kattints. Vigyázz, mert elveszhet a fájl, csinálj róla mentést előtte. Ha minden jól sikerült, kapsz egy fájlt item_proto_neu néven. Nevezd át item_proto-ra, helyezd el a kliensedben, írd felül a régit, és kész is.

Az item_proto_dump.xml-t tudod szerkeszteni. Ezekhez is a kódokat meg szokták adni, ami általában így néz ki
Idézet

<Item vnum="41020" hashName="'ȲŔöŰÇ'" name="Thors Rüstung" type="2" subtype="0" weight="0" size="2" antiflag="52" flag="1" wearflag="1" immuneflag="0" gold="0" buy_price="0" limittype0="1" limitvalue0="50" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="8" applyvalue0="10" applytype1="37" applyvalue1="20" applytype2="0" applyvalue2="0" value0="0" value1="350" value2="0" value3="32" value4="0" value5="0" socket0="0" socket1="64992" socket2="127" socket3="64976" socket4="21631" socket5="4855" refine_vnum="0" refine_set="0" magic_pct="0" specular="100" socket_pct="3" />

Ezután keresd meg az item_listet. Ez általában szintén a locale-ban van. Ide kell a tárgyak listája, id-vel, és az ikonjuk elérhetőségével. Ezt is meg szokták adni. Általában így fest:
Idézet

41010 ARMOR icon/item/41010.tga

Ha ezek megvannak, mentsd el, locale-t csomagold vissza, írd felül.
Csomagold ki az icon.epk-t, másold bele a megadott ikonokat. A pack.xml-be be kell írnod az új fájlokat, elérhetőségi utakkal együtt. Ezek a sorok így néznek ki:
Idézet

<File archivedPath="icon/item/41020.tga" type="1"><![CDATA[Source\icon\item\41020.tga]]></File>

Kimásolsz egyet, és a benne lévő két helyen átírod az elérhetőségi útvonalat. Ezt meg kell az összes új fájlnál csinálnod. De van, hogy ezeket is megadják. Ezután csomagold vissza, írd felül.
Ezután, ha fegyvert akarsz berakni, az item.epk-ba kerülnek a modellek, ezen belül a weapon mappába. Itt az xml-nél ugyanúgy meg kell adnod az új elérhetőségi utakat.
Ha ruhát akarsz berakni, akkor a pc/kaszt-ba kerülnek a női, pc2/kaszt-ba a férfi modellek. Természetesen az xml-t itt is ki kell bővíteni.Ruháknál ennyi nem mindig elég, ugyanis fehér maradhat a ruha, ha nincs rendesen összeállítva a modell.
Csomagoljuk ki a root-ot is.
Találsz benne olyan fájlokat, hogy kaszt_m és kaszt_w. W mint woman (nő), M mint man (férfi). Itt adja meg, hogyan kell társítani a modelleket egymáshoz.
Idézet

Group ShapeData16
{
ShapeIndex 12
Model "assassin_4-1.GR2"
SourceSkin "assassin_4-1.DDS"
TargetSkin "assassin_4-1.DDS"
}

Ezt ha megadják, érdemes inkább felülírni, kell egy kis gyakorlat néha, hogy helyesen tudd megírni.Ezzel a ruhák és fegyverek letudva.
Többiről még később fogok beszélni.Persze ezeket a fájlokat egy kis gyakorlattal bárki megírhatja kézzel is.

http://metin2hungary.net/index.php?topic=67715.0


By Bajnok TheRapiKing

Jó töltögetés nézegetést kivánók By Bajnok

 
Fórum » Test category » Metin2 Új cuccok 2010-2011 » Item frissítés.Avagy pontosan hogyan rakjunk be új dolgokat (Item frissítés.Avagy pontosan hogyan rakjunk be új dolgokat)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: